Archiwum prasowe
Region Wielkopolska

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Poniedziałek: 10.00-19.00
Wtorek: 10.00-19.00
Środa: 10.00-19.00
Piątek: 10.00-19.00
Gadu-Gadu biblioteki

Łącznie użytkowników: 89
Najnowszy użytkownik: Biblioteka
Powitanie
Studencie! Ibik Libra czeka!
UWAGA STUDENCI!

Informujemy, że od 7 maja nasza biblioteka rozpoczęła działalność w Konsorcjum Bibliotek Wielkopolskich,
co pozwoli naszym czytelnikom na korzystanie z zasobów platformy książek elektronicznych IBUK LIBRA.

Co zrobić, by rozpocząć poznawanie katalogu IBUK LIBRA?

Wystarczy przyjść do naszej placówki i poprosić o indywidualny kod PIN (instrukcja do pobrania), zezwalający na pierwsze logowanie na platformie.
W razie problemów, służymy pomocą.

KINO ŁĄCZY: Listopad z filmem grozy
Spotkania FilmoweCoraz bliżej listopad, dla wielu najbardziej tajemniczy miesiąc w roku. Wraz z nim na Bibliotecznych Spotkaniach Filmowych ponownie zagości kino grozy. Zeszłoroczne spotkania z klasyką okazały się sukcesem, dlatego też kontynuujemy ten wątek.

Cztery nazwiska: pisarz Ira Levin, aktorka Mia Farrow, muzyk jazzowy Krzysztof Komeda oraz reżyser Roman Polański. To przede wszystkim ci ludzie są twórcami jednego z oryginalniejszych, najbardziej klimatycznych, przejmujących oraz zabarwionych subtelnym humorem horrorów w historii kina. Rarytas nie tylko dla fanów filmowej grozy. Zapraszamy!

Narodowe Czytanie 2014
imprezy kulturalneDopisali uczestnicy, dopisała pogoda, dopisał sam Sienkiewicz. Opalenickie Narodowe Czytanie 2014 chyba każdemu zapisze się w pamięci jako bardzo sympatyczne wydarzenie. Nie zabrakło strawy dla ducha, jak i dla ciała (o co zadbał Klub Kulinarny "Kwyrlejka"). Wiceburmistrz Andrzej Mainka przywdział staropolski strój i wyrecytował z pamięci jeden z dramatyczniejszych fragmentów "Ogniem i mieczem". Burmistrz Roman Maternik przedstawił Sienkiewicza nie tylko jako wybitnego autora, ale też człowieka, który wsparł finansowo i duchowo Marię Konopnicką.

Impreza jednak by się nie udała, gdyby nie wszyscy goście, którzy postanowili nie tylko wysłuchać fragmentów z "Trylogii", ale też wziąć aktywny udział w Narodowym Czytaniu 2014...
Pieczęć z kancelarii Prezydenta RP
Piknik biblioteczny
imprezy kulturalne23 sierpnia odbył się 1. Rodzinny Biblio-Piknik, zorganizowany przez naszą bibliotekę. Dopisała nie tylko pogoda, ale też uczestnicy. Najmłodsi przez niemal trzy godziny byli zabawiani przez pana Kleksa oraz samą Pippi Langstrump. W bajkowe postaci wcielili się państwo Beata i Piotr Witoniowie. Dorośli w tym czasie mogli wypocząć przy kawie, herbacie, doskonałym cieście oraz chruścikach. Nie zabrakło też kiełbaski z grilla. Dodatkowo dzieciaki (i nie tylko one) bardzo chętnie stanęły w kolejce do pani Michaliny Targosz, która przy pomocy farb do malowania twarzy kreśliła najróżniejsze wzory na buziach zebranych.

Nie zabrakło też pogadanki z zakresu udzielania pierwszej pomocy, którą zaprezentował pan Jeremiasz Cichy w asyście druhów z OSP Opalenica.
Podkreślić musimy, że impreza z pewnością nie byłaby tak udana, gdyby nie pomoc następujących osób: pań Bogumiły Górczak, Doroty Daleszyńskiej, Teresy Daleszyńskiej, Mieczysławy Staśkowiak oraz pana Stanisława Kołodzieja. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Narodowe Czytanie 2014
imprezy kulturalne

Trudno zaprezentować całe bogactwo "Trylogii" Henryka Sienkiewicza podczas jednej uroczystości. Dlatego też pozwoliliśmy sobie wybrać 13 fragmentów z "Ogniem i mieczem" oraz 17 z "Potopu", które zostaną odczytane 6 września podczas Narodowego Czytania 2014. Oczywiście, to tylko nasza sugestia. Będzie nam bardzo miło, gdy zjawią się Państwo z własnymi egzemplarzami powieści Sienkiewicza i odczytają wybrane przez siebie fragmenty.

Na miejscu będą czekać na zebranych zarówno przygotowany przez nas wybór, jak i pełne wydania powieści. Tylko od Państwa zależy, którą formę wybierzecie. Warto jednak przyjść z własnymi egzemplarzami, gdyż na miejscu będzie możliwość podbicia książek uroczystą pieczęcią Prezydenta RP, stworzoną na tę okoliczność.

DO POBRANIA: NARODOWE CZYTANIE 2014

UWAGA: fragmenty umieszczone w całości pogrubioną czcionką, są już zarezerwowane :-)

RODZINNY BIBLIO-PIKNIK
imprezy kulturalne
ZAPRASZAMY DZIECI I RODZICÓW NA 1. RODZINNY BIBLIO-PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ NASZĄ BIBLIOTEKĘ. DOBRA ZABAWA, MIŁA ATMOSFERA I SMACZNE PRZEKĄSKI GWARANTOWANE!!!

PRZEDWAKACYJNY PIKNIK Z KSIĄŻKĄ W RUDNIKACH
imprezy kulturalneTradycją powoli stają się przedwakacyjne imprezy organizowane przez rudnicką filię naszej biblioteki wraz ze Szkołą Podstawową w Rudnikach. Tym razem gościem "Przedwakacyjnego Pikniku z Książką" był ksiądz Wojciech Wasiak, który musiał zmierzyć się z całą serią trudnych i oryginalnych pytań, między innymi, czy widział pana Boga.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Zmiany godzin otwarcia biblioteki
informacje i komunikaty

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI W OKRESIE WAKACYJNYM
(od 28 czerwca do 30 sierpnia 2014 r.)
:

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK:
10.00-18.00

CZWARTEK:
08.00-15.00

SOBOTA:
BIBLIOTEKA NIECZYNNA

Wakacje 2014
informacje i komunikaty
Tydzień Czytania 2014
imprezy kulturalneZ okazji TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM 2014 gościliśmy w naszej bibliotece przedstawicieli służb mundurowych - policjanta Kamila Michalaka oraz druhnę służącą w OSP Opalenica Martynę Burdajewicz. Tym razem nie chodziło jednak o poszanowanie prawa, ani też gaszenie pożaru, lecz o promocję czytania. I to w dodatku wśród bardzo wymagającej grupy, mianowicie przedszkolaków.Trzeba przyznać, że także z tego zadania nasze służby wywiązały się wzorowo.

(Kliknij, by powiększyć)

Oczywiście, książki, które nasi goście przeczytali, ściśle były związane z ich profesją. Dlatego też nie zabrakło pogadanek na temat bezpieczeństwa oraz ostrożności w posługiwaniu się ogniem.

ZDJĘCIA ZE SPOTKAŃ

859,643 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.