Region Wielkopolska

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Środa: 10.00-18.00
Sobota: W WAKACJE NIECZYNNE
Gadu-Gadu biblioteki

Łącznie użytkowników: 103
Najnowszy użytkownik: zuza663
Powitanie
"LALKA" - FRAGMENTY
Prezentujemy wybrane przez nas fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa. By pobrać plik, wystarczy kliknąć w grafikę poniżej:

Jednocześnie informujemy, że ów wybór jest jedynie sugestią, zaś Państwo mogą odczytać dowolny fragment z książki (o ile owym fragmentem nie okaże się cały rozdział lub tom :-) ) Będzie on też dostępny na każdym stoliku podczas imprezy. Prócz niego będą także pełne wydania arcydzieła Prusa.

Jeśli któryś z fragmentów szczególnie przypadnie Państwu do gustu, można go sobie zarezerwować telefonicznie (61 44 77 430) lub mailowo (biblioteka-opalenica@wp.pl) Zapraszamy do zabawy!

DOŁĄCZ NA FACEBOOKU
NARODOWE CZYTANIE 2015
imprezy kulturalneWrzesień zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim kolejna edycja Narodowego Czytania. W tym roku na tapetę bierzemy hit nad hitami, bestseller nad bestsellery i najważniejszą polską powieść XIX wieku, a być może i całej narodowej literatury.

Nieszczęśliwa miłość na tle wielkiej historii, synteza romantycznego mitu z pozytywistycznym praktycyzmem, świetne portrety psychologiczne, humor, szczypta mistycyzmu oraz suspence niczym u Hitchcocka - to tylko niektóre z atrakcji, które oferuje powieść Bolesława Prusa.

Drogie Opaleniczanki, Drodzy Opaleniczanie, Mieszkańcy Gminy! Mamy nadzieję, że także w tym roku przyłączycie się do wspólnego czytania, gdyż tylko dzięki Wam Narodowe Czytanie w Opalenicy zawsze okazuje się wyjątkowo udanym przedsięwzięciem. WIĘCEJ TUTAJ!

CZEKAMY NA WAS!

DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

Pomóżmy wygrać Pawłowi Koniecznemu
informacje i komunikatyPAWEŁ KONIECZNY, druh opalenickiej OSP bierze udział w konkursie "Głosu Wielkopolskiego" na Strażaka Wielkopolski. Wystarczy wysłać SMS o treści NASZ.8 na numer 72355. Jako bonus otrzymają Państwo kod, który umożliwia pobranie "Głosu Wielkopolskiego" w pliku PDF. Pomożemy?
Wakacje z biblioteką 2015
o tym się mówiInformujemy, że do 31 lipca trwają w naszej bibliotece zajęcia wakacyjne dla najmłodszych. Pomiędzy 11:00 a 13:00 przez pięć dni w tygodniu nasza czytelnia jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla dzieci, które mogą tam grać w najróżniejsze gry planszowe, bawić się klockami, brać udział w warsztatach plastycznych, korzystać z Internetu, zapoznać się z klasyką filmów dla dzieci, a ostatnio rozpoczęły naukę robótek ręcznych.

Cieszymy się, że już kolejny raz rodzice nam zaufali i przyprowadzili do nas swe pociechy. My zaś przypominamy, że zajęcia cały czas trwają i chętnie ujrzymy na nich nowych wakacjowiczów. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ Z WAKACJI BIBLIOTECZNYCH.

"Już taki jestem zimny drań"
LEKTURY NA WAKACJEBIOGRAFIA LEGENDY: "EUGENIUSZ BODO. Już taki jestem zimny drań" Ryszarda Wolańskiego.

Z opisu wydawcy:
"Gra pan jak Bodo! Dlaczego? Bo do du...". To tylko żartobliwy kalambur Adolfa Dymszy, prawda bowiem była zupełnie inna. Eugeniusz Bodo grał "jak z nut", chociaż ich nie znał.

Dwa etapy jego życia upłynęły mu śpiewająco. Otaczała go wtedy miłość rodzinnego domu, sława zdobyta w warszawskich kabaretach, wreszcie uwielbienie kinowej widowni za ekranową wszechstronność. I kto wie, jak potoczyłyby się jego artystyczne losy, gdyby nie wojna. Tragiczna, niesprawiedliwa i okrutna. O tym właśnie opowiada ta książka.
IBUK LIBRA NA WAKACJE
LEKTURY NA WAKACJE

Wakacyjne miesiące to doskonały czas, by sprawdzić, jakie atrakcje i udogodnienia daje korzystanie z portalu IBUK LIBRA.

Przypomnijmy, że IBUK LIBRA to wirtualna biblioteka, oferująca książki w języku polskim z dostępem online 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a także (uwaga, studenci!) możliwość zaawansowanej pracy z tekstem.

By skorzystać z oferty, wystarczy skontaktować się z opalenicką biblioteką, która wyda indywidualny kod PIN, umożliwiający pierwsze logowanie.
USŁUGA DOSTĘPNA BEZ JAKICHKOLWIEK OPŁAT!
Audiobooki
LEKTURY NA WAKACJEDo samolotu, do autokaru, do samochodu, do pociągu, na podróż dalszą oraz bliższą, do słuchana w samotności lub z drugą osobą - AUDIOBOOK NA WAKACJE.

W naszych zbiorach odnajdą państwo najnowsze bestsellery oraz klasykę. Oferujemy świetne audiobooki z prozą Sapkowskiego, George'a R. R. Martina, Dana Browna, Stiega Larssona, J. K. Rowling.

Z najnowszych płyt polecamy "Bezcennego" Zygmunta Miłoszewskiego w interpretacji Andrzeja Chyry, "Piątego Beatlesa" Mariusza Czubaja oraz doskonałą serię dla dzieci "Poczytasz mi..." z książkami Wandy Chotomskiej i Grzegorza Kasdepke. Zapraszamy!
Lipcowe spotkanie Klubu Włóczkersów
informacje i komunikatyOpalenicki Klub Włóczkersów nie próżnuje nawet w wakacje i cały czas czeka na wszystkie osoby, które jeszcze do klubu nie przystąpiły, lecz mają na to ogromną ochotę.

SPOJRZENIA 2015: Skumbrie w Tomacie
informacje i komunikaty

Informujemy, że w lipcu i sierpniu
BIBLIOTEKA BĘDZIE W SOBOTY NIECZYNNA

"Szczygieł" Donny Tartt
LEKTURY NA WAKACJE"SZCZYGIEŁ" DONNY TARTT,
czyli jak połączyć sukces artystyczny z listami bestsellerów.

Z opisu wydawcy:
Theo Decker cudem ratuje się z wybuchu. z ruin muzeum wykrada niewielki, dziwnie fascynujący obraz. Ulubiony obraz matki, którą stracił w zamachu.

"Szczygieł" będzie towarzyszył Theo w podróży: od ekskluzywnych apartamentów przy Park Avenue po rozpustę półświatka w Las Vegas. Przez zakurzony labirynt podupadającego nowojorskiego antykwariatu po ciemne zakątki Amsterdamu...

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.