Środa: 10.00-18.00

Powitanie

Poznajcie Regsia...

imprezy kulturalne

Po przedstawieniu o "Niewychowanym Czerwonym Kapturku" zapraszamy na dzieci na kolejne spotkanie z teatrem w bibliotece.

11 sierpnia (czwartek)
o godz. 14:30
w czytelni biblioteki

będziecie mieć niepowtarzalną okazję, by poznać "Regsia".

Przedstawienie wystawi teatr Duet z Krakowa, zaś sam "Regsio" to zbiór zabawnych przygód sprytnego i wyjątkowo uroczego pieska. Bajka uczy współdziałania w grupie, pomagania innym, zaradności życiowej. Spektakl ten pokazuje, że niesienie pomocy innym oraz dobre zachowanie popłacają.

ZAPRASZAMY!

Warsztaty Tworzenia Mydełek

Skoro czerwcowe zajęcia z tworzenia świec żelowych spotkały się z tak ogromnym zainteresowaniem, nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was na kolejne wakacyjne atrakcje, czyli WARSZTATY TWORZENIA MYDEŁEK.

Przezornie zaplanowaliśmy dwie grupy, do których już od dziś można się zapisywać.
Ilość miejsc ograniczona!

Niewychowany Czerwony Kapturek

imprezy kulturalne Kolejne atrakcje WAKACYJNEJ BIBLIOTEKI.

20 sierpnia Studio artystyczne ARLEKIN wystawiło w naszej czytelni przedstawienie "Niewychowany Czerwony Kapturek" - wyjątkowo zabawną i mądrą przypowieść o tym, co może się wydarzyć, gdy źle się obchodzimy ze zwierzętami.

W tej wersji Czerwony Kapturek dręczy psy, śmieci w lecie, łamie gałęzie i spotyka go za to surowa reprymenda ze strony wilka. Mądre wilczysko uczy dziewczynkę, jak należy się obchodzić ze zwierzętami oraz jak się zachować, kiedy chce nas zaatakować pies.

Nasza czytelnia ledwie pomieściła dzieci i rodziców, którzy przybyli na przedstawienie, co nas niezmiernie cieszy. Mamy też nadzieję, że rady wilka i Czerwonego Kapturka zostaną przez dzieci na długo zapamiętane. Dziękujemy aktorom ze Studia ARLEKIN za fantastyczne przedstawienie.

ZOBACZ GALERIĘ

WAKACYJNE SPOTKANIE KLUBU WŁÓCZKERSÓW

Klub Włóczkersów

Mimo okresu wakacyjnego Opalenicki Klub Włóczkersów nie próżnuje.

Panie spotkają się już
25 lipca (poniedziałek) 2016 r.
o 15:30
w czytelni opalenickiej biblioteki

Jeśli ktoś z Państwa pragnie dołączyć do jednej z najprężniej działających Klubów Włóczkersów w Polsce, zapraszamy!!!

Spektakl teatralny

imprezy kulturalneWszyscy znamy historię dobrej i uczynnej dziewczynki, wędrującej z koszykiem łakoci, i złym wilczysku, które usiłowało ją pożreć.

Lecz czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wilk był taki zły?

A gdyby zacząć tak:
Spacerujesz sobie spokojnie lasem, aż tu nagle wyskakuje ktoś z przeraźliwym piskiem i od razu zaczyna szarpać za ogon, pacając przy tym po głowie rękami... Cóż za nietakt! Toż to ze złości można zjeść babcię!

Bajka ukazana z psiego punktu widzenia, ucząca, jak się obchodzić z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Konsultowana z kynologami.

ZAPRASZAMY!

Kapitanowie Kloss i Żbik czekają na was!

nowości w zbiorachNIEMAŁA GRATKA DLA FANÓW KOMIKSÓW. Otrzymaliśmy w darze archiwalne numery "Kapitana Żbika" oraz "Kapitana Klossa". Powiemy tylko, że doskonale się czyta po latach te zeszyty. Jeśli ktoś ma ochotę przypomnieć sobie te historie lub nigdy nie miał ich jeszcze w rękach, zapraszamy do wypożyczalni dla dorosłych.

Seria "Kapitan Kloss":
tekst: Andrzej Zbych;
il.:Mieczysław Wiśniewski.
Numery od 1. do 20. zgodne z oryginałem z 1971 r.

Seria "Kapitan Żbik":
tekst: Władysław Krupka;
il.: Bogusław Polch.
Numery od 1. do 7.
zgodne z oryginałem z 1971 r.

POLECAMY!

WAKACYJNA BIBLIOTEKA

informacje i komunikaty
W TYM ROKU RÓWNIEŻ ZAPRASZAMY DZIECI DO NASZEJ WAKACYJNEJ BIBLIOTEKI.
STARTUJEMY 4 LIPCA!

W bibliotece odbyły się warsztaty tworzenia świec ozdobnych

informacje i komunikatyŚWIECE ŻELOWE Z BIBLIOTEKI

15 czerwca chętni mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia świec żelowych, zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Opalenica.

Zainteresowanie okazało się na tyle spore, że zajęcia odbyły się w dwóch grupach.

Warsztaty przeprowadzili instruktorzy z Pracowni Edukacyjnej Wiatrak, którzy przywieźli ze sobą najróżniejsze materiały: począwszy od kolorowego piasku, a na goździkach, anyżu oraz kroplach zapachowych kończąc. W zajęciach mogli wziąć dzieci oraz dorośli, każdy zaś stworzył niepowtarzalną świecę ozdobną.

OPALENICA CZYTA DZIECIOM

imprezy kulturalneNa przełomie maja i czerwca odbył się ogólnopolski Tydzień Czytania, lecz my postanowiliśmy rozciągnąć tę imprezę na niemal cały miesiąc.
Wpierw zaproszeni przez nas goście przeczytali grupom przedszkolaków wybrane wiersze i opowiadania dla dzieci, później zorganizowaliśmy biblioteczny kącik czytelniczy podczas Festynu rodzinnego na terenie Przedszkola nr 1, by wreszcie w rudnickiej filii naszej biblioteki przypomnieć, że warto zabrać książkę na wakacje.

Podczas Tygodnia Czytania, który w tym roku odbył się pomiędzy 30 maja a 5 czerwca, dzieciom w naszej placówce czytali: burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, wiceburmistrz Opalenicy Paweł Jakubowski, dyrektor Centrum Kultury w Opalenicy Krzysztof Sadowski i dziekan Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elżbieta Adamczewska. Wszystkim gościom pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować za zaangażowanie w tegoroczny Tydzień Czytania.

PRZEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

Warsztaty tworzenia świec plastycznych

informacje i komunikaty Informujemy, że zajęcia, która miały się odbyć 24 maja, zostały przesunięte na 15 czerwca.

Ze względu na spore zainteresowanie warsztatami, odbędą się one w 2 grupach:

Grupa 1:
15 czerwca,
godz. 16:00;

Grupa 2:
15 czerwca,
godz. 17:15.

WSZYSTKIE MIEJSCA SĄ JUŻ ZAJĘTE!