Archiwum prasowe
Region Wielkopolska

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Poniedziałek: 10.00-19.00
Wtorek: 10.00-19.00
Środa: 10.00-19.00
Piątek: 10.00-19.00
Gadu-Gadu biblioteki

Łącznie użytkowników: 88
Najnowszy użytkownik: MakintoshAM
Powitanie
PRZEDWAKACYJNY PIKNIK Z KSIĄŻKĄ W RUDNIKACH
imprezy kulturalneTradycją powoli stają się przedwakacyjne imprezy organizowane przez rudnicką filię naszej biblioteki wraz ze Szkołą Podstawową w Rudnikach. Tym razem gościem "Przedwakacyjnego Pikniku z Książką" był ksiądz Wojciech Wasiak, który musiał zmierzyć się z całą serią trudnych i oryginalnych pytań, między innymi, czy widział pana Boga.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Zmiany godzin otwarcia biblioteki

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI W OKRESIE WAKACYJNYM
(od 28 czerwca do 30 sierpnia 2014 r.)
:

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK:
10.00-18.00

CZWARTEK:
08.00-15.00

SOBOTA:
BIBLIOTEKA NIECZYNNA

Wakacje 2014
Tydzień Czytania 2014
imprezy kulturalneZ okazji TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM 2014 gościliśmy w naszej bibliotece przedstawicieli służb mundurowych - policjanta Kamila Michalaka oraz druhnę służącą w OSP Opalenica Martynę Burdajewicz. Tym razem nie chodziło jednak o poszanowanie prawa, ani też gaszenie pożaru, lecz o promocję czytania. I to w dodatku wśród bardzo wymagającej grupy, mianowicie przedszkolaków.Trzeba przyznać, że także z tego zadania nasze służby wywiązały się wzorowo.

(Kliknij, by powiększyć)

Oczywiście, książki, które nasi goście przeczytali, ściśle były związane z ich profesją. Dlatego też nie zabrakło pogadanek na temat bezpieczeństwa oraz ostrożności w posługiwaniu się ogniem.

ZDJĘCIA ZE SPOTKAŃ
Finał konkursu MEMEM W KSIĄŻKĘ!
MEMEM W KSIĄŻKĘ

Do 30 maja można było głosować na prace nadesłane na konkurs MEMEM W KSIĄŻKĘ!

A oto zwycięzcy:

1. Jagoda Haloszka
2. Tomasz Gawarzewski
3. Olgierd Jastrzębski

Gratulujemy i skontaktujemy się z Wami niebawem!
Tydzień Czytania 2014

TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM 2014

Pomiędzy 1 a 8 czerwca odbędzie się już XIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
organizowany w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Hasło tegorocznej edycji: "Czytanie - mądra rzecz".

W opalenickiej bibliotece przedszkolaki będą miały okazję
posłuchać książek czytanych między innymi przez policjanta, strażaków
oraz przedstawiciela Młodzieżowej Rady Miejskiej w Opalenicy.

Z pewnością nie zabraknie też pogadanek o zagrożeniach
oraz zachowaniu bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji letnich.
Kurs językowy w bibliotece
Andrzej Marek Grabowski i przyjaciele w Opalenicy
imprezy kulturalneHasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek - Czytanie łączy pokolenia - najpełniej wybrzmiało podczas dwóch spotkań ze scenarzystą, autorem programów i piosenek dla dzieci oraz pisarzem Andrzejem Markiem Grabowskim. Jego książki: "Zając Poziomka" (1988), "Pirat Jędruś" (2009), "Afera smoka Nudożera" (2011) stanowią jedne z bardziej wartościowych na polskim rynku książek dla najmłodszych.

Jego najnowsza książka "Wojna na Pięknym Brzegu" stanowi ciekawy przykład dziecięcej literatury wojennej. Dodać jednak należy, że osoby, których dzieciństwo i młodość przypadły na lata 80. ubiegłego wieku kojarzą Andrzeja Grabowskiego przede wszystkim jako tytułowego "Pana Tik-Taka" z niezwykle wtedy popularnego programu dla najmłodszych.
Kryminalne Trio z Poznania
imprezy kulturalne

KRYMINALNE TRIO W OPALENICY

12 maja opalenicką bibliotekę nawiedzili poznańscy "kryminaliści". Tak o sobie mówią Ryszard Ćwirlej ("Mocne uderzenie", "Upiory spacerują nad Wartą"), Joanna Opiat-Bojarska ("Gdzie jesteś, Leno?", "Słodkich snów, Anno") oraz Robert Ziółkowski ("Łowcy głów", "Wściekły pies"), których powieści kryminalne osadzone są w realiach Poznania oraz jego okolic.

Szybko okazało się, że twórcy są specami od zbrodni nie tylko w teorii, ale też w praktyce...

IBUK LIBRA JUŻ U NAS!

Informujemy, że od 7 maja nasza biblioteka rozpoczęła działalność w Konsorcjum Bibliotek Wielkopolskich,
co pozwoli naszym czytelnikom na korzystanie z zasobów platformy książek elektronicznych IBUK LIBRA.

Co zrobić, by rozpocząć poznawanie katalogu IBUK LIBRA?

Wystarczy przyjść do naszej placówki i poprosić o indywidualny kod PIN
(instrukcja do pobrania), zezwalający na pierwsze logowanie na platformie.
W razie problemów, służymy pomocą.

MEMEM W KSIĄŻKĘ - prace
MEMEM W KSIĄŻKĘ

TUTAJ

można obejrzeć prace nadesłane na konkurs
MEMEM W KSIĄŻKĘ!

Przypominamy, że o wygranej będą decydować: ilość polubień danego mema na naszym facebookowym profilu,
ilość udostępnień oraz pozytywne komentarze. Powodzenia.

Na memy czekamy do 20 maja!!!

683,222 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.