Archiwum prasowe
Region Wielkopolska

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Poniedziałek: 10.00-19.00
Wtorek: 10.00-19.00
Środa: 10.00-19.00
Piątek: 10.00-19.00
Gadu-Gadu biblioteki

Łącznie użytkowników: 88
Najnowszy użytkownik: MakintoshAM
Powitanie
Narodowe Czytanie 2014
imprezy kulturalne

Trudno zaprezentować całe bogactwo "Trylogii" Henryka Sienkiewicza podczas jednej uroczystości. Dlatego też pozwoliliśmy sobie wybrać 13 fragmentów z "Ogniem i mieczem" oraz 17 z "Potopu", które zostaną odczytane 6 września podczas Narodowego Czytania 2014. Oczywiście, to tylko nasza sugestia. Będzie nam bardzo miło, gdy zjawią się Państwo z własnymi egzemplarzami powieści Sienkiewicza i odczytają wybrane przez siebie fragmenty.

Na miejscu będą czekać na zebranych zarówno przygotowany przez nas wybór, jak i pełne wydania powieści. Tylko od Państwa zależy, którą formę wybierzecie. Warto jednak przyjść z własnymi egzemplarzami, gdyż na miejscu będzie możliwość podbicia książek uroczystą pieczęcią Prezydenta RP, stworzoną na tę okoliczność.

DO POBRANIA: NARODOWE CZYTANIE 2014

UWAGA: fragmenty umieszczone w całości pogrubioną czcionką, są już zarezerwowane :-)

DOŁĄCZ NA FACEBOOKU
Pieczęć z kancelarii Prezydenta RP
Piknik biblioteczny
imprezy kulturalne23 sierpnia odbył się 1. Rodzinny Biblio-Piknik, zorganizowany przez naszą bibliotekę. Dopisała nie tylko pogoda, ale też uczestnicy. Najmłodsi przez niemal trzy godziny byli zabawiani przez pana Kleksa oraz samą Pippi Langstrump. W bajkowe postaci wcielili się państwo Beata i Piotr Witoniowie. Dorośli w tym czasie mogli wypocząć przy kawie, herbacie, doskonałym cieście oraz chruścikach. Nie zabrakło też kiełbaski z grilla. Dodatkowo dzieciaki (i nie tylko one) bardzo chętnie stanęły w kolejce do pani Michaliny Targosz, która przy pomocy farb do malowania twarzy kreśliła najróżniejsze wzory na buziach zebranych.

Nie zabrakło też pogadanki z zakresu udzielania pierwszej pomocy, którą zaprezentował pan Jeremiasz Cichy w asyście druhów z OSP Opalenica.
Podkreślić musimy, że impreza z pewnością nie byłaby tak udana, gdyby nie pomoc następujących osób: pań Bogumiły Górczak, Doroty Daleszyńskiej, Teresy Daleszyńskiej, Mieczysławy Staśkowiak oraz pana Stanisława Kołodzieja. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

RODZINNY BIBLIO-PIKNIK
imprezy kulturalne
ZAPRASZAMY DZIECI I RODZICÓW NA 1. RODZINNY BIBLIO-PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ NASZĄ BIBLIOTEKĘ. DOBRA ZABAWA, MIŁA ATMOSFERA I SMACZNE PRZEKĄSKI GWARANTOWANE!!!

DOŁĄCZ NA FACEBOOKU
PRZEDWAKACYJNY PIKNIK Z KSIĄŻKĄ W RUDNIKACH
imprezy kulturalneTradycją powoli stają się przedwakacyjne imprezy organizowane przez rudnicką filię naszej biblioteki wraz ze Szkołą Podstawową w Rudnikach. Tym razem gościem "Przedwakacyjnego Pikniku z Książką" był ksiądz Wojciech Wasiak, który musiał zmierzyć się z całą serią trudnych i oryginalnych pytań, między innymi, czy widział pana Boga.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Zmiany godzin otwarcia biblioteki

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI W OKRESIE WAKACYJNYM
(od 28 czerwca do 30 sierpnia 2014 r.)
:

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK:
10.00-18.00

CZWARTEK:
08.00-15.00

SOBOTA:
BIBLIOTEKA NIECZYNNA

Wakacje 2014
Tydzień Czytania 2014
imprezy kulturalneZ okazji TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM 2014 gościliśmy w naszej bibliotece przedstawicieli służb mundurowych - policjanta Kamila Michalaka oraz druhnę służącą w OSP Opalenica Martynę Burdajewicz. Tym razem nie chodziło jednak o poszanowanie prawa, ani też gaszenie pożaru, lecz o promocję czytania. I to w dodatku wśród bardzo wymagającej grupy, mianowicie przedszkolaków.Trzeba przyznać, że także z tego zadania nasze służby wywiązały się wzorowo.

(Kliknij, by powiększyć)

Oczywiście, książki, które nasi goście przeczytali, ściśle były związane z ich profesją. Dlatego też nie zabrakło pogadanek na temat bezpieczeństwa oraz ostrożności w posługiwaniu się ogniem.

ZDJĘCIA ZE SPOTKAŃ
Finał konkursu MEMEM W KSIĄŻKĘ!
MEMEM W KSIĄŻKĘ

Do 30 maja można było głosować na prace nadesłane na konkurs MEMEM W KSIĄŻKĘ!

A oto zwycięzcy:

1. Jagoda Haloszka
2. Tomasz Gawarzewski
3. Olgierd Jastrzębski

Gratulujemy i skontaktujemy się z Wami niebawem!
Tydzień Czytania 2014

TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM 2014

Pomiędzy 1 a 8 czerwca odbędzie się już XIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
organizowany w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Hasło tegorocznej edycji: "Czytanie - mądra rzecz".

W opalenickiej bibliotece przedszkolaki będą miały okazję
posłuchać książek czytanych między innymi przez policjanta, strażaków
oraz przedstawiciela Młodzieżowej Rady Miejskiej w Opalenicy.

Z pewnością nie zabraknie też pogadanek o zagrożeniach
oraz zachowaniu bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji letnich.
Kurs językowy w bibliotece

750,119 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.