Godziny otwarcia

OPALENICA
Poniedziałek: 10.00-18.00
Wtorek: 10.00-18.00
Środa: 08.00-20.00
Czwartek: 08.00-15.00
Piątek: 10.00-18.00
Sobota: 09.00-13.00

Filie

ŁAGWY
Wtorek: 12.00-17.00
Czwartek: 11.00-16.00
RUDNIKI
Wtorek: 12.00-15.00
Środa: 16.30-19.00
Czwartek: 12.00-15.00
UŚCIĘCICE
Poniedziałek: 14.00-18.00
Wtorek: 15.00-18.00
Środa: 15.00-18.00
WOJNOWICE
Poniedziałek: 12.00-18.00
Wtorek: 08.30-11.30
Środa: 12.00-18.00
Piątek: 12.00-17.00

Nasz fanpage

E-Booki

e-biblioteka

biblioteki.org

Spotkanie z pisarką Magdaleną Ludwiczak

imprezy kulturalneMagdalena Ludwiczak – od dzieciństwa mieszkająca w Międzychodzie. Fascynuje się fotografią, rysunkiem i sztuką, zawzięcie czyta książki. Kocha podróże i gdy to możliwe styka się z naturą, którą uwiecznia na fotografiach. Fascynuje się historią rodzinną i tworzy drzewa genealogiczne.
Jej największą pasją jest pisanie. W maju 2015 r ukazała się debiutancka książka pod tytułem „Cztery Rubiny”, w 2016 „Dziewczyna z zaułka”, w styczniu 2017 r. ukazała się „Tajemnica Błękitne Alkowy”, o której pisarka z pewnością sporo opowie podczas opalenickiego spotkania.

Książki Magdaleny Ludwiczak cieszą się sporą popularnością wśród czytelniczek Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy. Teraz, Drodzy Państwo, macie okazję osobiście poznać jedną z ciekawszych polskich pisarek ostatnich lat.

7 marca (wtorek) 2017 r.,
godz. 17.00,
czytelnia Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy


Wypożycz książkę i spędź walentynki w kinie

WALENTYNKOWA AKCJA NASZEJ BIBLIOTEKI!!!

Kochani! Przygotowaliśmy dla Was walentynkową niespodziankę.

Od 1 lutego 2017 r. w wypożyczalni dla dorosłych będą wystawione specjalnie zapakowane książki.
W NIEKTÓRYCH Z NICH ZNAJDZIECIE PREZENTY:
PODWÓJNE WEJŚCIÓWKI DO KINA WIELKOPOLANIN W BUKU
NA "CIEMNIEJSZĄ STRONĘ GREYA" (premiera 10 lutego).


By wylosować jedną z przygotowanych przez nas książeczek,
trzeba wypożyczyć też przynajmniej 4 inne książki z naszych zbiorów
(z Wypożyczalni dla dorosłych lub Oddziału dla dzieci).

Zapraszamy!

KINO ŁĄCZY: "Demon" Marcina Wrony

Spotkania Filmowe Zapraszamy na spotkanie z filmem wręcz stworzonym, by prowokować do dyskusji. "Demon" Marcina Wrony stanowi oryginalne połączenie wątków obecnych w "Weselu" Wyspiańskiego oraz Smarzowskiego, dodatkowo zapożycza się w klasyce polskiego kina przedwojennego, czyli "Dybuku" Michała Waszyńskiego z 1937 r.

Dodatkowo, ostatni film Wrony jest koronnym dowodem, że kino grozy potrafi bardzo ciekawie opowiadać na istotne tematy. Sami oceńcie, gdzie "Demonowi" jest bliżej: do Wyspiańskiego czy "Lśnienia"...

już dziś zarezerwujcie sobie ten wieczór!

Wstęp, oczywiście, wolny!

KOLORY DESZCZA... BIRMA

ZapowiedziJuż dziś zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Krzysztofem Deszczyńskim, które odbędzie się 16 lutego 2017 r. o godz. 18:00 w salce Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy.

Wysłuchajcie pasjonującej opowieści o Birmie, którą autor obserwował w latach 2010-2013. Efektem owych podróży jest książka "Kolory Deszcza... Birma", zawierająca ponad 300 doskonałych zdjęć, z których wyłania się obraz kraju wielokulturowego, barwnego, pięknego i nieobliczalnego.

KRZYSZTOF DESZCZYŃSKI – aktor, fotograf, scenarzysta i reżyser, manager kultury. Zodiakalny koziorożec. Podróżnik. Uzależniony od AZJI. Wydał dwie książki: „Panie Smoleń! – co tam słychać u Laskowika?” i „Jubileusz czyli 50 LAT WĄTROBY Bohdana SMOLENIA”. Jest autorem kultowego programu kabaretowego „6 dni z życia kolonisty” z udziałem B. Smolenia. Napisał i wyreżyserował wiele widowisk estradowo - telewizyjnych dla dzieci z cyklu „Dziecko potrafi”.

Jest scenarzystą i reżyserem dwóch spektakli, które swoje premiery miały w Teatrze Muzycznym w Poznaniu: musicalu dla dzieci „Dookoła Karuzeli” z muzyką Jacka Piskorza i Zbigniewa Górnego oraz spektaklu „Idę w Tango” opartego na tekstach piosenek Mariana Hemara.

"Kolory Deszcza... Birma" ukazały się 1 grudnia 2016 r.

ZAPRASZAMY!!!Ferie zimowe 2017

Książki nagrodzone w Konkursie literackim im. Astrid Lindgren.

nowości w zbiorachPrzedstawiamy książki nagrodzone w IV KONKURSIE LITERACKIM IM. ASTRID LINDGREN NA WSPÓŁCZESNĄ KSIĄŻKĘ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:
Kategoria wiekowa 10-14 lat:
I nagroda - TEATR NIEWIDZIALNYCH DZIECI Marcina Szczygielskiego;
II nagroda - ZIELONE MARTENSY Joanny Jagiełło;
III nagroda - SZARY Moniki Błądek.

Kategoria wiekowa 6-10 lat:
I nagroda - NIEDOKOŃCZONY ELIKSIR NIEŚMIERTELNOŚCI Katarzyny Magier;
II nagroda - KONIEC ŚWIATA NR 13 Katarzyny Ryrych;
III nagroda - HEBANOWE SERCE Renaty Piątkowskiej.

Kategoria wiekowa do 6 lat:
I nagrody nie przyznano;
II nagroda - BAJKA O TYM, JAK BŁĘDNY RYCERZ NIE URATOWAŁ KRÓLEWNY, A SMOK PRZESZEDŁ NA WEGETARIANIZM Łukasza Olszackiego;
III nagroda - WIELKA WYPRAWA PIRATA NATA Katarzyny Ziemnickiej.

Książka pani Ziemnickiej jest już u nas, reszta dotrze niebawem. Zapraszamy dzieciaki wraz z rodzicami do wspólnego czytania tych wspaniałych książek.

Kino Łączy zaprasza

Spotkania Filmowe Obiecaliśmy wieczór grozy, więc dotrzymujemy słowa. A film, o którym porozmawiamy na pierwszym tegorocznym spotkaniu, jest wyjątkowo smakowity. Nakręcony przez debiutanta Roberta Eggersa, zdobył niemałe uznanie podczas festiwalu w Sundance w 2015 r., gdzie Eggers został nagrodzony za najlepszą reżyserię.

Jeśli macie ochotę na kino wyjątkowo klimatyczne, gdzie nastrój grozy budowany jest przez zdjęcia, muzykę, oryginalne lokacje oraz rozwiązania fabularne bliższe dramatowi rodzinnemu niż klasycznemu horrorowi, zapraszamy do Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy. Dowiecie się, jak wiele można zdziałać na styku baśni, kina grozy, dramatu kostiumowego i kina psychologicznego.

Startujemy 20 stycznia (piątek) 2017 r. o godz. 20:00 w czytelni.

Mocne wrażenia gwarantowane!

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO

imprezy kulturalneZapraszamy na przedstawienie zrealizowane przez grupę teatralną "Nigdy nie jest za późno", działającą przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy i prowadzoną przez panią Walentynę Śniegurską.

Przedstawienie "Przedświąteczne porządki" w całości jest napisane gwarą wielkopolską, co tylko dodaje smaczku całemu przedsięwzięciu. Oparte zostało na tekście pani Liliany Mortki - dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudnikach.

W okolicach Dni Babci i Dziadka warto zobaczyć, jak wiele energii i talentu mają opaleniccy seniorzy.

Zapraszamy:
20 stycznia (piątek) 2017 r.
o godz. 15:30
do czytelni naszej biblioteki


Opaleniccy Włóczkersi kończą dwa lata

Klub Włóczkersów Trudno w to uwierzyć, lecz Opalenicki Klub Włóczkersów kończy już dwa lata. Oficjalną datą rozpoczęcia działalności jest 12 stycznia 2015 r.

Dlatego też 13 stycznia 2017 r. o godz. 16:00 pragniemy zaprosić wszystkie klubowiczki na specjalne spotkanie w opalenickich salkach parafialnych. Gościć będziemy wtedy siostrę Cecylię Śmiech - pomysłodawczynię Włóczkersów, wolontariuszkę fundacji Redemptoris Missio Dorotę Wojtkowiak oraz Eweliną Walkowiak, która podzieli się doświadczeniem pracy położnej w afrykańskich krajach.

Rzecz jasna, nie zabraknie kawy oraz pysznego ciasta.

ZAPRASZAMY!

Życzenia

Jasełka 2016 w Rudnikach

o tym się mówi20 grudnia 2016 w rudnickiej filii naszej biblioteki odbyła się prapremiera jasełek, przygotowywanych przez Szkołę Podstawową w Rudnikach.

Powiemy krótko, rudnickie dzieciaki zrobiły tak ogromne wrażenie, że nawet Gwiazdor wreszcie wyciągnął telefon, by zrobić im zdjęcie. Mało tego, później wyciągnął harmonijkę i zagrał kilka polskich kolęd.

Uczniowie dowiedzieli się również o tradycji tworzenia jasełek, wspólnie zaśpiewali kolędy oraz zostali poczęstowani pysznym plackiem drożdżowym.

GALERIA ZDJĘĆ

My zaś ze swojej strony pragniemy podziękować Szkole Podstawowej w Rudnikach za wybranie naszej filii do wystawienia tej bożonarodzeniowej historii.

Przedstawienie przygotowały panie Danuta Lisicka-Obst i Maria Fabijańska.
Oprawę muzyczną przygotowała Justyna Marcinkowska.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,824,130 Unikalnych wizyt