Dofinansowanie z Fundacji PKO Banku Polskiego

o tym się mówi KOLEJNE DOFINANSOWANIE DLA CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI!

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie z Fundacji PKO Banku Polskiego na projekt MALARSTWO I ROCK'N'ROLL - MUZEA WIELKOPOLSKIE, dzięki któremu uczniowie Szkoły Podstawowej w Opalenicy, uczęszczający do naszej czytelni na zajęcia filmowe, będą mogli zwiedzić i porównać dwa zupełnie odmienne muzea: galerię obrazów w Rogalinie oraz Spichlerz polskiego rocka w Jarocinie. W tym ostatnim miejscu wezmą także udział w warsztatach dla najmłodszych "Garaż twórczego myślenia".

Ruszamy 8 kwietnia 2017 r.
Obok zaś zdjęcie z ubiegłorocznej wycieczki po ziemi międzyrzeckiej, również dofinansowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego.

Nowy numer do biblioteki

Biblioteczne Spotkania Filmowe KINO ŁĄCZY

Spotkania FilmoweBARDZO NIETYPOWE LOVE STORY

Macie ochotę na bardzo oryginalny, pełen czarnego humoru film o miłości? Nie komedię romantyczną i nie wyciskacz łez, lecz prawdziwą emocjonalną bombę, która poruszy, rozśmieszy, zszokuje i sprowokuje do rozmowy?

Jeśli tak, zapraszamy 24 marca do Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy na najnowsze dzieło twórcy filmu "Kieł". Tym razem nieobliczalny Grek Yorgos Lantimos zaprosił do najnowszej produkcji znane gwiazdy: Colina Farrela i Rachel Weisz w rolach głównych oraz Johna C. Reilly'ego, Leę Seydoux i Bena Wishawa w rolach drugoplanowych. Film, który razem stworzyli, zapamiętacie na długo. Jest w nim sporo: czarna komedia, melodramat oraz antyutopia na miarę najczarniejszych wizji George'a Orwella.

ZAPRASZAMY!

Spotkanie z pisarką Magdaleną Ludwiczak

imprezy kulturalneMagdalena Ludwiczak – od dzieciństwa mieszkająca w Międzychodzie. Fascynuje się fotografią, rysunkiem i sztuką, zawzięcie czyta książki. Kocha podróże i gdy to możliwe styka się z naturą, którą uwiecznia na fotografiach. Fascynuje się historią rodzinną i tworzy drzewa genealogiczne.
Jej największą pasją jest pisanie. W maju 2015 r ukazała się debiutancka książka pod tytułem „Cztery Rubiny”, w 2016 „Dziewczyna z zaułka”, w styczniu 2017 r. ukazała się „Tajemnica Błękitne Alkowy”, o której pisarka z pewnością sporo opowie podczas opalenickiego spotkania.

Książki Magdaleny Ludwiczak cieszą się sporą popularnością wśród czytelniczek Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy. Teraz, Drodzy Państwo, macie okazję osobiście poznać jedną z ciekawszych polskich pisarek ostatnich lat.

7 marca (wtorek) 2017 r.,
godz. 17.00,
czytelnia Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy

***

23 lutego 2017 r. zmarł Zygmunt Duda – regionalista, społecznik oraz pierwszy redaktor miesięcznika „Echa Opalenickie” – pierwszego w kraju gminnego wydawnictwa tego typu. W latach 1959-1971 – nauczyciel języka polskiego i historii w Szkole Podstawowej nr 2 w Opalenicy. Od 1971 r. kierownik Miejskiego Domu Kultury w Opalenicy, a w latach 1978 - 1992 r. dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Opalenicy.

Ciężka oraz owocna praca była jego życiową pasją. Właśnie dzięki Niemu gmina Opalenica może się poszczycić jedną z obszerniejszych i rzetelniejszych bibliografii w kraju. Mnogość wydarzeń, miejsc, nazwisk z historii gminy, które śp. Zygmunt Duda uwiecznił w swych publikacjach, jest nie do przecenienia. Zaś w parze z pracowitością i obowiązkowością szły życzliwość, otwartość na ludzi i ich problemy, poczucie humoru oraz godna naśladowania pokora wobec historii i słowa.

Dziś Opalenica straciła jednego ze swych największych przyjaciół.

Weź udział w akcji czytelniczej

Zapowiedzi

Skontaktuj się z nami i zdradź nam tytuł ulubionej książki, a my zorganizujemy Tobie sesję fotograficzną ze swym ukochanym dziełem!

Możesz to zrobić telefonicznie:
61 44 77 460 wew. 230 lub 236
albo też mailowo: szymon.kandulski@ckopalenica.pl

Czekamy!!!

Opalenicki Klub Włóczkersów

Klub WłóczkersówZapraszamy stałe klubowiczki, jak i wszystkich, którzy pragną dołączyć do najprężniejszego Klubu Włóczkersów w Polsce.

Madagaskar. Najstarsza wyspa świata

ZapowiedziCentrum Kultury i Biblioteka w Opalenicy zaprasza na spotkanie z Jędrzejem Majką – z wykształcenia teologiem i dziennikarzem, z zamiłowania podróżnikiem. Jak pisze na swej stronie internetowej:

Zasmakowałem życia w różnych temperaturach, od minus 40 stopni Celsjusza pod kołem polarnym w Republice Komi po plus 50 w Buszer nad Zatoką Perską. Spędziłem nielegalnie dzień w kopalni węgla kamiennego w Rosji i wypiłem nieprzyzwoicie dużo wina na cmentarzu w Gruzji. Uwielbiam podróżować pociągami, moje ulubione linie kolejowe to transsyberyjska i indyjskie. Mimo lęku wysokości staram się pokochać latanie samolotami, które mnie fascynują.

Na opalenickim spotkaniu podróżnik opowie o Madagaskarze – najstarszej wyspie świata, którą opisał w ostatniej swej książce „Przypadki podróżne”. Podczas spotkania będzie można ją nabyć.

14 marca (wtorek) 2017 r.,
godz. 17:00,
salka Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy

Opalenickie spotkanie odbędzie się dzięki uprzejmości Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu.

Kurs języka niemieckiego dla początkujących

Zapowiedzi

Spotkanie z pisarką Magdaleną Ludwiczak

7 marca (wtorek) 2017 r.,
godz. 17.00,
czytelnia Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy

Wypożycz książkę i spędź walentynki w kinie

WALENTYNKOWA AKCJA NASZEJ BIBLIOTEKI!!!

Kochani! Przygotowaliśmy dla Was walentynkową niespodziankę.

Od 1 lutego 2017 r. w wypożyczalni dla dorosłych będą wystawione specjalnie zapakowane książki.
W NIEKTÓRYCH Z NICH ZNAJDZIECIE PREZENTY:
PODWÓJNE WEJŚCIÓWKI DO KINA WIELKOPOLANIN W BUKU
NA "CIEMNIEJSZĄ STRONĘ GREYA" (premiera 10 lutego).

By wylosować jedną z przygotowanych przez nas książeczek,
trzeba wypożyczyć też przynajmniej 4 inne książki z naszych zbiorów
(z Wypożyczalni dla dorosłych lub Oddziału dla dzieci).

Zapraszamy!