Godziny otwarcia

OPALENICA
Poniedziałek: 10.00-18.00
Wtorek: 10.00-18.00
Środa: 08.00-20.00
Czwartek: 08.00-15.00
Piątek: 10.00-18.00
Sobota: 09.00-13.00

Filie

ŁAGWY
Wtorek: 12.00-17.00
Czwartek: 11.00-16.00
RUDNIKI
Wtorek: 12.00-15.00
Środa: 16.30-19.00
Czwartek: 12.00-15.00
UŚCIĘCICE
Poniedziałek: 14.00-18.00
Wtorek: 15.00-18.00
Środa: 15.00-18.00
WOJNOWICE
Poniedziałek: 12.00-18.00
Wtorek: 08.30-11.30
Środa: 12.00-18.00
Piątek: 12.00-17.00

Nasz fanpage

E-Booki

e-biblioteka

biblioteki.org

KINO ŁĄCZY: "Demon" Marcina Wrony

Spotkania Filmowe Zapraszamy na spotkanie z filmem wręcz stworzonym, by prowokować do dyskusji. "Demon" Marcina Wrony stanowi oryginalne połączenie wątków obecnych w "Weselu" Wyspiańskiego oraz Smarzowskiego, dodatkowo zapożycza się w klasyce polskiego kina przedwojennego, czyli "Dybuku" Michała Waszyńskiego z 1937 r.

Dodatkowo, ostatni film Wrony jest koronnym dowodem, że kino grozy potrafi bardzo ciekawie opowiadać na istotne tematy. Sami oceńcie, gdzie "Demonowi" jest bliżej: do Wyspiańskiego czy "Lśnienia"...

już dziś zarezerwujcie sobie ten wieczór!

Wstęp, oczywiście, wolny!

Kino Łączy zaprasza

Spotkania Filmowe Obiecaliśmy wieczór grozy, więc dotrzymujemy słowa. A film, o którym porozmawiamy na pierwszym tegorocznym spotkaniu, jest wyjątkowo smakowity. Nakręcony przez debiutanta Roberta Eggersa, zdobył niemałe uznanie podczas festiwalu w Sundance w 2015 r., gdzie Eggers został nagrodzony za najlepszą reżyserię.

Jeśli macie ochotę na kino wyjątkowo klimatyczne, gdzie nastrój grozy budowany jest przez zdjęcia, muzykę, oryginalne lokacje oraz rozwiązania fabularne bliższe dramatowi rodzinnemu niż klasycznemu horrorowi, zapraszamy do Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy. Dowiecie się, jak wiele można zdziałać na styku baśni, kina grozy, dramatu kostiumowego i kina psychologicznego.

Startujemy 20 stycznia (piątek) 2017 r. o godz. 20:00 w czytelni.

Mocne wrażenia gwarantowane!

Życzenia

Kino Łączy: Notatki z ciemności

Spotkania Filmowe

Zapraszamy na spotkanie filmowe, organizowane wspólnie z wolontariuszami Polskiej Akcji Humanitarnej - Zosią Markiewicz i Bartkiem Kwietniem. Wraz z nimi wyruszymy w porażającą podróż do ogarniętej wojną Syrii, zobrazowanej w dokumencie "Aleppo. Notatki z ciemności" Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego.

Pokazowi będzie towarzyszyć prelekcja Zosi i Bartka, natomiast po seansie przewidujemy dyskusję wśród uczestników.

UWAGA: POKAZ TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!


JESIENNE SPOTKANIE WŁÓCZKERSÓW

Klub Włóczkersów

KINO ŁĄCZY: o prawach człowieka

Spotkania FilmowePRAWDZIWA GRATKA DLA KINOMANÓW!!!

Centrum Kultury i Biblioteka zapraszają w listopadzie na pokazy dwóch filmów, prezentowanych podczas Festiwalu Filmowego WATCH DOCS: prawa człowieka w filmie. Organizatorami festiwalu są Społeczny Instytut Filmowy oraz Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

8 listopada (wtorek) o 18:00 w czytelni
Centrum Kultury i Biblioteki obejrzymy wraz z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy szwedzki dokument "ZA KRATAMI NIE NOSIMY BUREK" - zwycięzca 13. edycji festiwalu WATCH DOCS:

Dla kobiet skazanych na życie w jednym z najbardziej restrykcyjnych społeczeństw świata więzienie niekiedy jest jedynym miejscem, w którym mogą czuć się… swobodnie. Nikt nie każe im tu zasłaniać twarzy, z dala od utrzymywanego przez rodziny terroru mogą marzyć, snuć plany na przyszłość i wychowywać dzieci. Większość kobiet przebywających w afgańskim więzieniu Takhar odsiaduje wieloletnie wyroki za ucieczkę z domu lub zdradę. Wiele z nich zostało w dzieciństwie sprzedanych rodzinie męża.
ZWIASTUN

18 listopada (piątek) o 20:00 również w czytelni Centrum Kultury i Biblioteki odbędzie się pokaz filmu "MAMA ILLEGAL" z Austrii:

film przedstawia historie trzech mołdawskich kobiet, pracujących „na czarno” w Austrii i Włoszech. Każda z nich pozostawiła w rodzinnym kraju dzieci, wszystkie nieustannie łudzą rodziny i same siebie iluzją powrotu. Jeszcze tylko jeden, ostatni wysiłek – trzeba w końcu skończyć budowany od lat dom – i dzieci wreszcie będą mogły nacieszyć się długo nie widzianą mamą. Ale to tylko mrzonka. Przebywając od lat poza ojczyzną, kobiety powoli tracą kontakt z postkomunistyczną rzeczywistością Mołdawii (co niekiedy pociąga za sobą tragiczne skutki). Przyzwyczajone do niedostępnego reszcie rodziny poziomu życia, powoli stają się obce najbliższym.
ZWIASTUN

Projekcji filmów będą towarzyszyć dyskusje związane z łamaniem praw człowieka na świecie. I chociaż pozornie obydwa filmy opowiadają o ludziach z innych krajów, tematy w nich poruszane bardzo mocno dotyczą naszego tu i teraz.

GORĄCO ZAPRASZAMY! WARTO!!!

Więcej na:
www.watchdocs.pl

WAJDA: ZIEMIA OBIECANA

imprezy kulturalne

Nieoczekiwana śmierć Andrzeja Wajdy zmobilizowała nas do zorganizowania seansu absolutnego klasyka, czyli kultowej "Ziemi obiecanej". Pokazowi będzie towarzyszyć prelekcja ukazująca miejsce autora "Kanału" na mapie światowego kina. Bez owijania w bawełnę dowiecie się, dlaczego postać Andrzeja Wajdy zmieniła historię filmu (nie tylko polskiego). Powiemy między innymi, co polskiemu reżyserowi zawdzięcza Steven Spielberg oraz dlaczego Martin Scorsese zakochał się w "Popiele i diamencie".

Każdy miłośnik kina powinien się znaleźć tego dnia w Centrum Kultury i Bibliotece w Opalenicy!

PS. Zaprezentujemy wersję reżyserską, czyli... krótszą i o wiele bardziej drapieżną."Kino Łączy" rozpoczyna sezon 2016/2017

Spotkania Filmowe "KINO ŁĄCZY" rozpoczyna sezon 2016/2017!!!

Wszystkich kinomanów zapraszamy 21 października o godz 20:00 do Centrum Kultury i Biblioteki im. Powstańców Wielkopolskich w Opalenicy, by wspólnie rozpocząć kolejny cykl spotkań z kinem wszelakim.

Przypominamy, że działający od niemal 7 lat klub filmowy stanowi miejsce, gdzie nie tylko można obejrzeć ciekawe kino, ale też o nim porozmawiać, a nawet pięknie się poróżnić.

Od 2010 roku spotkaliśmy się na około 50 spotkaniach, podczas których oglądaliśmy zarówno klasykę, jak i rzeczy całkiem nowe, kino niszowe oraz głównonurtowe, Bergmana oraz niskobudżetowe horrory. I mamy nadzieję, że nowy sezon będzie równie owocny.

Co obejrzymy 21 października? Tradycyjnie już - tytułu nie zdradzimy. Powiemy tylko, że będzie to jeden z najbardziej emocjonujących, dzikich i świeżych filmów ostatnich lat.

Zapraszamy!
WSTĘP WOLNY!!!

Przypominamy też, że 27 października ruszają ponownie Młodzieżowe Spotkania Filmowe dla uczniów z kółka bibliotecznego, działającego w Szkole Podstawowej w Opalenicy.

KONSULTACJE SPOŁECZNE

Burmistrz Opalenicy obwieszcza konsultacje społeczne. Ich przedmiotem jest poznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców Gminy dotyczących funkcjonowania Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Opalenicy.

Wypełnione ankiety prosimy przesyłać na adres: promocja@opalenica.pl, fundusze@opalenica.pl lub oddać w biurze obsługi mieszkańca Urzędu Miejskiego w Opalenicy, sekretariacie Centrum Kultury im. Powstańców Wielkopolskich w Opalenicy, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Opalenica do 5 października 2016 r.

TREŚĆ OBWIESZCZENIA

TREŚĆ ANKIETY

ATRAKCJE ZIEMI MIĘDZYRZECKIEJ

imprezy kulturalneMuzeum Ziemi Międzyrzeckiej oraz zamek w Międzyrzeczu, unikalny Dom szewca w Pszczewie oraz jedyne w Polsce działające przez cały rok kino wiejskie – wszystkie te atrakcje zwiedziła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy podczas wycieczki zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Opalenica. Wyjazd odbył się 17 września 2016 r. i został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Fundacji PKO Banku Polskiego.

Celem wycieczki było ukazanie młodzieży atrakcji, które można znaleźć bardzo blisko Opalenicy, choć niewiele osób o nich wie. Powiat międzyrzecki kojarzy się najczęściej z licznymi i czystymi jeziorami oraz wakacyjnym wypoczynkiem, lecz stanowi też skarbnicę wiedzy historycznej oraz miejsce, w którym, prócz Polaków, mieszkali Niemcy i Żydzi, dzięki czemu mieszały się na jego obszarze tradycje katolickie, ewangelickie i żydowskie.

GALERIA ZDJĘĆ

Spotkanie z magicznym światem chemii i fizyki

Zapowiedzi
Zapraszamy na niesamowite warsztaty:
ABRAKADABRA, CZYLI MAGICZNY ŚWIAT CHEMII I FIZYKI

Animatorzy z Pracowni Edukacyjnej WIATRAK wykonają wiele ciekawych eksperymentów, podczas których dzieci zaniemówią z wrażenia!

23 września (piątek);
I grupa - 15:30;
II grupa - 17:00,
czytelnia biblioteki.


Dzieci można zapisywać:
- mailowo: biblioteka-opalenica@wp.pl
- telefonicznie: 61 44 77 430
- osobiście w bibliotece.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Wygenerowano w sekund: 0.13
2,001,850 Unikalnych wizyt