Ostatnia książka Leszka Kołakowskiego

nowości w zbiorach17 sierpnia zmarł wybitny filozof Leszek Kołakowski, znakomity znawca historii nie tylko filozofii, ale też religii i doktryn politycznych. Człowiek, który posiadał niezwykły dar pisania w rzeczach trudnych w sposób przejrzysty i przystępny dla niemal każdego.

Również w sierpniu ukazała się kolejna książka Kołakowskiego: Czy Pan Bóg jest szczęśliwy i inne pytania...

"I lato się skończyło..." Podsumowanie "Wakacji w Bibliotece"

o tym się mówi

Frekwencja podczas tegorocznych wakacji zaskoczyła nas samych. Pragniemy z tego powodu serdecznie podziękować dzieciom oraz ich rodzicom za okazane zainteresowanie, zaufanie, a przede wszystkim chęć spędzenia tych wakacji właśnie w murach naszej placówki, oraz zaprosić do obejrzenia fotorelacji, którą umieszczamy TUTAJ.

Jak rozmawiać trzeba z psem

imprezy kulturalne9 lipca uczestnicy "Wakacji w bibliotece" oraz opaleniccy seniorzy mieli okazję przyjrzeć się pracy psa wyszkolonego do pomocy w działaniach policyjnych. Prezentację poprowadził policjant Maciej Dybionka, a samo spotkanie odbyło się dzięki życzliwości pani Iwony Miller.

By przejść do galerii zdjęć, proszę kliknąć tutaj:Link

Trwa TYDZIEŃ CZYTANIA w naszej bibliotece

imprezy kulturalneW ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Opalenica co roku organizuje Tydzień Czytania, podczas którego znane osoby z gminy i okolic czytają dzieciom z przedszkola i zerówki wybrane przez siebie bajki i opowiadania.

Tydzień Czytania trwa od 1 do 5 czerwca. Już odbyły się spotkania z Wicedyrektor MGOK "Taklamakan" Panią Małgorzatą Kasperczak (1 czerwca), a także z Wiceburmistrz Opalenicy Panią Renatą Borzych (2 czerwca).

Natomiast w czwartek(4 czerwca) odbyło się spotkanie z ks. Arturem Biegańskim z Parafii pod wezwaniem Św. Mateusza.

Zdjęcia ze spotkań można obejrzeć TUTAJ

Pomiędzy thrillerem a powieścią detektywistyczną

nowości w zbiorachZapinspirowani spotkaniem z Mariuszem Czubajem, chcemy polecić 3 książki o termatyce kryminalnej Mężczyzni, któzy nienawidzą kobiet, Dziewczyna, która igrała z ogniem Stiega Larssona i Głowa Minotaura Marka Krajewskiego), oraz najnowszy zbiór opowiadań mistrza grozy Stephena Kinga Po zachodzie słońca.

Co się wydarzyło w „Tygodniu Bibliotek”?

imprezy kulturalneKto czyta, ten żyje wielokrotnie
- poetka Barbara Krysicka podczas spotkania z młodzieżą szkolną w Rudnikach

Pomiędzy 8 a 15 maja nasza biblioteka przygotowała szereg imprez dla swych czytelników. Można było spotkać się z opalenicką poetką Barbarą Krysicką, twórcą popularnych kryminałów Mariuszem Czubajem, bądź obejrzeć film „Imię Róży” podczas finału akcji „Wszystkie drogi prowadzą do książki"

(fragment plakatu autorstwa Marty Korytowskiej)

Dwa spotkania z Barbarą Gawryluk

imprezy kulturalne8 maja biblioteka zorganizowała dwa spotkania z cenioną i popularną autorką książek dla dzieci i młodzieży, Barbarą Gawryluk. Autorką takich książek, jak: Przedszkolaki z Ulicy Morelowej, Kaktus, dobry pies, W Zielonej Dolinie, czy też Dżok. Legenda o psiej wierności. Wszystkie one są dostępne w naszej bibliotece. Na pierwsze spotkanie przyszły czwarte klasy Szkoły Podstawowej, natomiast drugie zostało zorganizowane dla przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Opalenicy.

Spotkanie ze Szkołą Podstawową (zdjęcia)

Spotkanie z przedszkolakami (zdjęcia)

II spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny Klub Książki

Pomimo remontu trwajacego w naszej bibliotece, kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki udało się całkowicie. Nie zabrakło rozmów zarówno o literaturze, jak i życiu codziennym, a wszystko w miłej, kwietniowej atmosferze.

Tu można obejrzeć galerię zdjęć:Link

Oscarowe książki

nowości w zbiorachTym razem prezentujemy książki, których adaptacje filmowe były w tym roku nominowane do Oscara, mianowicie Drogę do szczęścia Richarda Yatesa oraz Lektora Bernharda Schlinka.

Z archiwum opalenickiej biblioteki

o tym się mówiZ okazji 60-lecia istnienia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Opalenicy prezentujemy galerię zdjęć uwieczniających działalność naszej placówki.

(Spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży Marianem Orłoniem w Kopankach)

By przejść do galerii proszę kliknąć tutaj: Link

Spotkanie z Elizą Piotrowską

imprezy kulturalne19 marca w salce MGOK "Taklamakan" odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Elizą Piotrowską.

Pisanie to jedna z moich życiowych funkcji, to oddech, wentyl, sens. Spotkania z dziećmi to ciągła inspiracja, to nauka i radość wspólnej zabawy. To wreszcie kontakt z żywiołem autentycznym i otwartym. Taki kontakt zawsze wzbogaca. I bardzo cieszy.
- Eliza Piotrowska

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć TUTAJ